W 1920 r. został profesorem honorowym technologii chemicznej na naszym Wydziale prowadząc w latach 1923-1930 wykłady z technologii materiałów wybuchowychi technologii proszków
W 1929 roku rozpoczął pracę jako asystent w Zakładzie Materiałów wybuchowych na naszym wydziale, osiągając do wojny kolejne stopnie w karierze aż do stopnia profesora. W 1935 r. otrzymał na naszym wydziale Katedrę Technologii Materiałów Wybuchowych. Napisał czterotomowy podręcznik „Chemia i Technologia Materiałów Wybuchowych”.
Pełnił funkcje po Kierownika Zakładu Materiałów Wybuchowych. W ramach Zakładu Związków Biologicznie Czynnych prowadził prace z kierunku materiałów wybuchowych w latach 1975-1988. W tym okresie pod jego kierownictwem były prowadzone studia podyplomowe.